دیگ های بخارتجهیز خراسان

همه چیز درمورد خرید دیگ بخار یا بویلر بخار

در مقاله “همه چیز درمورد خرید دیگ بخار یا بویلر بخار” در مورد دیگ های بخار بیشتر بدانید. این مقاله با هدف ارائه اطلاعات لازم و کوتاه سعی در ارائه اطلاعات مختصر و مفیدی در مورد خرید دیگ بخار یا بویلر بخار به خوانندگان می باشد.

دیگ بخار چیست ؟ (معرفی . تاریخچه)

دیگ بخار بویلر بخار یا بویلر یک مخزن بسته است که آب درون آن توسط گرمای ناشی از احتراق سوخت به بخار تبدیل می شود. و اصلی ترین بخش سیستم های تولید بخار می باشد. امروزه استفاده و کاربرد دیگ های بخار در تولید انرژی الکتریکی در نیروگاه ها، تاسیسات. گرمایشی، فرایند های پالایشی، شیمیایی ، پتروشیمی و صنایع غذایی به حدی فراوان است. که طراحی و ساخت دیگ های بخار جایگاه ویژه ای در صنعت پیدا کرده است.

همه چیز درمورد خرید دیگ بخار یا بویلر بخار
همه چیز درمورد خرید دیگ بخار یا بویلر بخار

دیگ های بخار بخار تجهیز خراسان از ظرفیت 60 کیلو گرم تا 500 کیلو گرم در ساعت. به صورت عمودی و ظرفیت 300 کیلو گرم تا ظرفیت 15 تن در ساعت. به صورت افقی سه پاس مرطوب. افقی سه پاس خشک و دو پاس  کوره برگشتی تولید می گردد.

دیگ های بخار در بخارتجهیز خراسان واحد تولیدی بر مبنای. استاندارد بین المللی و استاندارد ملی توسط متخصصین. فنی طراحی و تحت نظارت مهندسین واحد نظارت بر ساخت محصولات. با بالاترین دقت و با بهره گیری از بهترین متریال تولید می شوند.که با در نظر گرفتن ماکزیمم سطح حرارتی در طراحی و ایزولاسیون مناسب و استاندارد ، دارای بالاترین راندمان حرارتی می باشند.

کاربرد های دیگ بخار یا بویلر بخار

با توجه به قدرت بالای دیگ بخار مدل‌های مختلفی از آن به بازار عرضه شد که هر کدام برای استفاده در صنعت خاصی مناسب هستند. و در ادامه مطالب به مهم ترین کاربرد های میپردازیم:

 • صنایع شیمیایی
 • صنعت داروسازی
 • کارخانه‌های صنعتی
 • کارخانه های لبنیات وپاستوریزه کردن
 • تعمیرات خودرو
 • کارواش بخار
 • نظافت ساختمان
 • صنایع نوشیدنی
 • صنعت چاپ
 • میکروب‌ کشی
 • پرورش قارچ
 • دامداری
 • صنعت بلوک‌زنی
 • نماشویی
 • صنعت جدول‌زنی
 • شست‌وشوی مبلمان

صنایع بسیار زیاد دیگری وجود دارند که برای پیش‌برد اهداف خود باید از دیگ بخار استفاده کنند. به‌همین دلیل نیز قبل از خرید این محصول باید حتما کاربرد آن را در نظر داشته باشید.

فاکتور های مهم در خرید دیگ بخار

نکات مهم برای خرید دیگ بخار

برای انتخاب و خرید دیگ بخار باید یکسری نکات مهم را در نظر گرفت تا از مشکلات احتمالی در آینده پیشگیری کرد. دیگ های بخار در اندازه و ظرفیت های مختلف تهیه می شوند که باید با توجه به نیازتان اقدام به خرید دیگ کنید. در ادامه به توضیح نکات مهمی که در خرید هر نوع بویلر بخار باید به آنها توجه نمایید خواهیم پرداخت.

ظرفیت دیگ بخار

اندازه گیری ظرفیت بویلر ها به معنی معنی میزان انرژی مورد نیاز برای افزایش دمای یک پوند آب به اندازه یک درجه فارنهایت است. روش های دیگری نیز برای بیان ظرفیت دیگ بخار وجود دارد که یکی از آنها استفاده از واحد اسب بخار می باشد.

یکی دیگر از این معیارها میزان آبی است که در مدت یک ساعت توسط دیگ بخار به بخار تبدیل می شود که با واحد کیلوگرم بر ساعت سنجیده می شود. اندازه گیری ظرفیت مورد نیاز دیگ بخار نیاز به تجربه و تخصص گافی در این زمینه دارد. به طور کلی از جمله عواملی که در تعیین ظرفیت مورد نیاز بویلر بخار نقش دارند می توان به موقعیت جغرافیایی، آب و هوای منطقه، کیفیت و میزان عایق کاری ساختمان و تعداد در و پنجره ها اشاره نمود.

جنس بدنه دیگ بخار

دیگ های بخار معمولا از جنس چدن، فولاد و استیل ساخته می شوند. اگر به دیگ با ظرفیت پایین نیاز دارید استفاده از دیگ های چدنی توصیه می شود. این نوع از دیگ ها فضای کمتری را اشغال می نمایند و از لحاظ هزینه در اینگونه موارد به صرفه تر می باشند به همین دلیل برای استفاده در موتورخانه های کوچک بسیار مناسب هستند.

دیگ هایی که از جنس فولاد ساخته می شوند دارای مقاومت و استحکام بالایی هستند و از ظرفیت و ابعاد بالایی نیز برخوردارند. این نوع دیگ ها در برابر زنگ زدگی و خوردگی نیز از مقاومت بالایی برخوردارند. بویلرهای نوع استیل از لحاظ کیفیت و استحکام بسیار مرغوب هستند و مقاومت بالایی در برابر زنگ زدگی و خوردگی دارند. اما دیگ بخار استیل نسبت به سایر انواع دیگر هزینه بالاتری دارد

دیگ بخار یا بویلر استاندارد چیست؟

داشتن استانداردهای لازم برای بویلر یکی دیگر از موارد مهم در انتخاب و خرید دیگ بخاراست. قبل از اقدام به خرید بویلر بخار باید از داشتن نشان استاندارد توسط کارخانه سازنده و رعایت تمامی استانداردهای لازم برای ساخت دیگ بخار توسط سازنده مطمئن شوید. عدم رعایت استانداردهای لازم در ساخت این بویلرها می تواند صدمات و خسارات جبران ناپذیری در بر داشته باشد. شرکت بخارتجهیز خراسان دارای استانداردها لازم برای تولید دیگ بخار بوده و از لحاظ کیفی محصولات خود را ضمانت می نماید .

نتیجه گیری

در مقاله “همه چیز درمورد خرید دیگ بخار یا بویلر بخار”  همه چیز درمورد خرید دیگ بخار یا بویلر بخار ارائه کردیم و به بررسی مهم ترین فاکتورهای دیگ ها (بویلر) های بخار پرداختیم. انتخاب دیگ بخار مناسب نه تنها باعث امنیت خاطر مشتریان می شود بلکه از لحاظ اقتصادی نیز می تواند بسیار مهم باشد. شرکت بخارتجهیز به عنوان یکی از تولیدکنندگان برتر در زمینه تولید انواع بویلرها سعی دارد تا با ترکیب کیفیت و تجربه محصولات باکیفیتی را تولید و در اختیار مشتریان عزیز قرار دهد.